March 08, 2017

Customer Care Specialist

Esti pasionata de Fashion si mediul Online si vrei sa iti construiesti o cariera care imbina aceste doua domenii? Dorim sa ne dezvoltam echipa de Customer Care, asa ca te invitam alaturi de noi!

Depunde CV-ul la cariere@karla.ro

Candidatul ideal

  • Are minim 6 luni experiență în call center;
  • Are dorinţa de a învăţa lucruri noi şi a munci;
  • Are foarte bune abilităţi de comunicare şi relaţionare prin telefon şi email;
  • Are o atitudine pozitivă şi plăcerea de a interacţiona cu clienţii;
  • Este foarte orientată către client şi găseşte uşor soluţii pentru rezolvarea situaţiilor întâlnite;
  • Este pasionată de frumos şi lumea modei;
  • Are studii superioare (absolventă sau în curs);
  • Cunoaşte limba engleză – nivel mediu sau avansat;

Descrierea jobului

  • Oferă prin intermediul telefonului/ mailului şi chatului informaţii referitoare la produsele companiei, la modalitatea de livrare şi plată;
  • Identifică şi înţelege nevoile clienţilor, cu scopul de a propune spre vânzare produse care se potrivesc nevoilor exprimate de către aceştia;
  • Realizează acţiuni de up-selling, atunci când este cazul;
  • Asigură satisfacţia clientelor, prin acţiuni specifice de fidelizare;
  • Rezolvă uşor eventualele conflicte şi/ sau reclamaţii primite de la clienţi;
  • Respectă procesele şi procedurile de lucru agreate;
  • Ţine evidenţa tuturor solicitărilor primite de la clienţi şi înregistrează în sisteme detalii ale discuţiilor cu clientul, precum şi motivele nemulţumirii clientului, conform cu procedurile dapartamentale;
  • Se obligă să respecte normele de confidenţialitate agreate, printr-un nivel ridicat de etică şi integritate.

Beneficii

  • Pachet salarial atractiv şi competitiv;
  • Specializarea într-un domeniu de ultimă oră, de mare viitor;
  • Şanse de promovare, în funcţie de aptitudini, într-o companie în plină dezvoltare;
  • Desfăşurarea activităţii într-un domeniu deosebit de atractiv pentru femei;
  • Desfăşurarea activităţii într-o echipa tânăra şi profesionistă;

Despre companie

Karla.Club este unul dintre cele mai apreciate brand-uri din Romania de fashion feminin, livrând cele mai frumoase rochii pentru cele peste 100,000 de cliente fericite.

Lucrând la Karla.Club vei avea ocazia sa experimentezi procedeul complex de creație care se întâmplă chiar la sediul nostru și care se desfășoară pe următoarele nivele: Concept, Creație, Producție, Editorial, Social Media și Publicitate.